Orlová bude mít očkovací centrum

Po třech neúspěšných pokusech oslovit hejtmana Moravskoslezského kraje s otázkou, proč nejsou využity prostory orlovské nemocnice k testování na Covid-19 resp. proč se orlovská nemocnice nepřipravuje na očkovací centrum, jsem se konečně dočkal odpovědi.

Vypadá to, že pan hejtman je na otázky kolem orlovské nemocnice velmi háklivý, protože mi odpověděl velmi stroze v jedné větě: „Orlová bude mít očkovací centrum.“ Vyhnul se ale opět reakci na otázku týkající se možnosti zřízení testovacího centra na Covid-19. Proč asi … je zřejmé, že není personál, který by tohle byl schopen provozovat. Proč? Protože jej „optimalizace“ rozprášila. Takže v době, kdy se Úřad vlády ČR s Ministerstvo zdravotnictví České republiky snaží co nejvíce snížit mobilitu občanů, aby se nešířil Covid-19 tak rychle, tak posíláme občany na testy do okolních měst. Když k tomu přičteme fakt, že ne všichni vlastní automobil a na testy cestují mnohdy již infekční občané hromadnou dopravou spolu s ostatními zdravými … jsou veškré snahy o účinnost opatření, přinejmenším marná.

Dle mého názoru by mělo mít každé větší město své testovací centrum. Máme-li udržet infekční pacienty v co nejmenším možném kontaktu a zabránit šíření nemoci do okolních měst.

Orlovská nemocnice zeje i nadále prázdnotou, přičemž její vybavení a možnosti by dokázala nahradit i takovou polní nemocnici, která nás, daňové poplatníky stála hromadu peněz. Stačilo pouze nastěhovat lůžka, přívod kyslíku tuším orlovská nemocnice má.

Jenže to se nestalo, protože by pánové optimalizátoři museli přiznat, že orlovskou nemocnici potřebují a že optimalizace byla chyba. Obrovská chyba!

Na závěr bych ještě dodal, že to, že bude v Orlové očkovací centrum nebylo zrozeno z hlav zástupců Krajského úřadu, tento počin se bude realizovat na základě žádosti vedení našeho města! Naše vedení města Orlová žádalo Kraj, aby v Orlové vzniklo očkovací centrum a nemuseli tak lidé cestovat do okolních měst.

Doufejme, že tenhle chaos brzy skončí a že se budeme moci brzy vrátit k normálnímu životu.

Držte se, přeji všem pevné zdraví a trpělivost.

Petr Drozdík
člen republikové rady hnutí NEZÁVISLÍ