Prezidentské volby se blíží – pojďme volit.

Jsou to volby, které rozhodnou o tom, zda zvítězí morální hodnoty, slušnost, poctivost a férovost nad lží a touhou po moci.

Cílem našeho politického hnutí NEZÁVISLÍ je prosazovat reálnou politiku na základě demokratických principů, občanské rovnoprávnosti a vzájemné tolerance cestou parlamentní a přímé demokracie. Usilujeme také o to, aby důležité funkce zastávali osoby politicky věrohodné a občansky bezúhonné. A proto mi dovolte vás touto cestou oslovit jako místopředseda hnutí a zároveň požádat, abyste přišli k volbám i ve druhém kole.

S veškerou vážností jsem si vědom toho, že každý z nás může mít rozdílné představy o tom, kdo by měl vykonávat úřad prezidenta republiky. Někteří z vás dali svůj hlas Petru Pavlovi, jiní Danuši Nerudové, Pavlu Fischerovi nebo jinému z nabízených kandidátů. A možná někteří z vás ani volit nebyli, protože ani jeden z kandidátů nesplnil vaše očekávání.

Nepřísluší mi nikoho z vás přesvědčovat o tom, že máte jít volit, nebo koho máte volit. Ale chtěl bych vás požádat o jediné. V tuto chvíli je potřeba zapomenout na neshody, na hádky či rozdíly mezi vámi preferovaným kandidátem, který neuspěl a nepostoupil do druhého kola, v tuto chvíli je ta správná doba na to, aby se rozdělená společnost spojila a tahala za jeden provaz. Protože jedině tak můžeme porazit člověka s neomezenými finančními prostředky, člověka bez špetky soudnosti a sebereflexe, kandidáta, který zadlužil naši zemi na generace a pro kterého jsou prezidentské volby výtahem k beztrestnosti a upevnění moci. Prezident má být nezávislý a to Andrej Babiš nikdy nebude, i přes to, jaké máte třeba výhrady proti jeho protikandidátovi Petru Pavlovi (i já mám několik výhrad), je potřeba zatnout zuby a zvolit si prezidenta, který bude důstojně hájit zájmy všech občanů České republiky a to nejen doma, ale i v zahraničí. Během následujících dní můžeme očekávat smršť polopravd, lží a spekulací, kterými jsme svědky již nyní.

Byl bych moc rád, kdybyste alespoň nad výše uvedeným popřemýšleli a pokud vás něco z výše uvedeného přesvědčilo, budu rád, když přijdete k volbám a pomůžete své přesvědčení proměnit ve vítězství demokracie.

Generál Pavel nemusí být a jistě není ideálním kandidátem na prezidenta pro všechny z nás, ale pokud se poohlédneme za těch 10 let působení Andreje Babiše v politice, na jeho změnu v rétorice i směřování jeho politického hnutí, které začínají opouštět i členové užšího vedení, je se vším respektem a vážností Petr Pavel v současné době jediným možným kandidátem na prezidenta.

Pojďme společně táhnout za jeden provaz a pomozme všemi možnými prostředky k vítězství čestného prezidenta.

Děkuji vám za pozornost a za případné přeposlání a šíření dál.

S úctou

Drozdík Petr
místopředseda NEZ