NEZÁVISLÍ si o víkendu zvolili nové vedení

Nového předsedu si NEZÁVISLÍ byli nuceni zvolit už v dubnu po nečekaném úmrtí bývalého předsedy Františka Zwyrtka na začátku letošního roku. Prosincový sněm tak potvrdil předchozí volby a členům republikové rady hnutí dal mandát na další dva roky. 

„Důvěry delegátů si nesmírně vážím. Necítím se být politickým matadorem a tak je pro mě vedení NEZÁVISLÝCH obrovskou výzvou. Byl bych rád, aby NEZÁVISLÍ zesílili své pozice v regionech, kde už naši zástupci působí, ale abychom systematicky budovali členskou základnu i jinde a postupně se tak rozšířili do celé České republiky,“ řekl krátce po svém zvolení Patrik Hujdus, podle kterého se na NEZÁVISLÉ obrací několik zájemců o spolupráci týdně.

„Vadí jim současný stav politiky. Někteří hledají alternativu vůči tradičním stranám, jiní jsou zklamáni z politiky, kterou reprezentuje hnutí ANO a další nové subjekty. Samozřejmě automaticky nepřijímáme všechny odpadlíky, ale názor veřejnosti nás zajímá a s každým, kdo má zájem o spolupráci jednáme,“ upřesnil předseda Hujdus.

Mezi hlavní priority NEZÁVISLÝCH patří dělat politiku pro občana a řešit jeho konkrétní problémy na komunální úrovni. Také z toho důvodu se hnutí profiluje především ve městech a obcích, kde v místní samosprávě napříč celou Českou republikou působí řada jeho zástupců.

V sobotu 2. prosince se v Šilheřovicích uskutečnil také Krajský volební sněm NEZÁVISLÝCH Moravskoslezského kraje. Krajským předsedou byl zvolen těrlický starosta Martin Polášek, místopředsedou pedagog Miroslav Chlubna (Orlová) a krajskou radu hnutí NEZÁVISLÍ doplnili starosta Štramberka David Plandor, starostka Ostravy – Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková, bývalá náměstkyně opavského primátora Simona Bierhausová, Libor Gavlas (Havířov), Patrik Hujdus (Ostrava), Jan Kutáč (Rychvald) a Martin Schubert (Bohumín).